Számomra sokkal reálisabbnak tűnik az, ha valaki úgy ér el nyereséget, hogy nem napról napra kereskedik, hanem hosszabb távú ötletei vannak, amelyek mellett kitart, és amelyek azért többségében be is jönnek.

Nem hiszek abban, hogy valaki napról napra kereskedik mindenféle formációk, alakzatok, indikátorok alapján, és nyereséges tud lenni hosszútávon. Nagyon kevés ilyen szerencsés ember lehet. És ők is inkább szerencsések, minthogy „tuti” módszerek birtokában lennének.
 
Mondom ezt most azért is, mert nemrég gyártottam véletlen grafikonokat. Az árfolyamot egy konstans számról indítottam, és több ezer napig (illetve adott időegységig) minden nap 50-50%-os eséllyel 1%-ot változtattam felfele vagy lefele az előző értékhez képest. Bemásolok néhány grafikont, ki tudná eldönteni, hogy az alábbi 4 grafikonból melyik mutatja egy valós eszköz árfolyammozgását, és melyik „csak véletlenszerűen legyártott”?

 

 

 

 

 

 

 

 

És mit bizonyít ez? Szerintem azt, hogy az árfolyammozgások általában a tőzsdéken is véletlenszerűek. Nincs olyan képlet, vagy tuti stratégia, amely a jövőben biztosan működhetne. Ezért a daytrade (napon belüli kereskedés) illetve rövid távú kereskedés alapvetően vesztésre van ítélve a brókeri jutalékok miatt. A hosszú távú, értékalapú befektetés viszont lehet nyereséges, amennyiben az alapötletek, ill. az eszközök kiválasztása megfelelő, vagyis nagy arányban választunk ki olyan instrumentumokat, amelyek a várt irányban mozognak. Ezt gondolom most, aztán lehet, hogy nincs igazam...

 
Ui: Elárulom, hogy az első kettő az általam gyártott, a harmadik a NASDAQ100, a negyedik pedig az EURGBP 2001-től 2010-ig.

A bejegyzés trackback címe:

https://tozsdenaplo.blog.hu/api/trackback/id/tr342320553

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása